7 Targi „EKOstyl 2019” – Zdrowej żywności, Stylu życia i Ekorodziny

15 listopada 2019 roku grupa uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli branży gastronomicznej po raz pierwszy uczestniczyła w 7 Targach „EKOstyl 2019” – Zdrowej żywności, Stylu życia i Ekorodziny odbywających się w Bielsku Białej. Ich głównym celem jest propagowanie idei zdrowego odżywiania i stylu życia. W bogatej ofercie wystawców dużą część stanowiły certyfikowane i tradycyjne wyroby producentów żywności organicznej – jak produkty zbożowe, wędliny, nabiał, przetwory owocowe i warzywne, miody i bakalie i inne. Największym zainteresowaniem cieszyły się stoiska ze zdrową żywnością pochodzącą od polskich producentów i lokalnych rolników, ale też z wielu innych regionów świata. Na targach gościli wystawcy nie tylko z Polski, ale również z Austrii, Czech, Rumunii, Bułgarii, a także Litwy i Ukrainy. Bardzo atrakcyjne dla zwiedzających okazały się również stoiska  firm i placówek medycznych oferujących profilaktykę zdrowotną i odnowę biologiczną.

Podczas Targów uczniowie mieli więc możliwość zapoznania się z szerokim asortymentem wyrobów branży gastronomicznej. Wykłady specjalistyczne dotyczące zdrowego żywienia, bezpłatne porady żywieniowe, pokazy kulinarne, nowoczesne techniki sporządzania potraw, mnóstwo wspaniałych produktów i degustacja to tylko kilka z wielu atrakcji, w jakich uczestniczyła nasza młodzież. Zdobyte w ten sposób informacje i ciekawostki oraz poznane smaki potraw z pewnością wzbogacą warsztat pracy przyszłych kucharzy.

S.Kwiatek

Galeria zdjęć: