96 lat upłynęło…

96 lat upłynęło od momentu, kiedy Polska po 123 niewoli latach odzyskała swoją wolność. Jak co roku społeczność naszej szkoły w formie uroczystej akademii upamiętniła to tak ważne dla naszej historii wydarzenie. Młodzież przypomniała jak trudną, długą i bolesną drogę musieli przejść nasi rodacy abyśmy my dziś mogli żyć w wolnym niepodległym kraju. Po programie słowno-muzycznym można było obejrzeć film „Historia Polski” w celu uświadomienia sobie jak długo trzeba było czekać na wolność.
„Zawsze takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie”. Ta myśl stanowi niejako motto dla tych, którzy dbają o wychowanie młodych ludzi. To na starszym pokoleniu spoczywa obowiązek zapoznawania ich z historią kraju, który przeszedł przecież tak wiele. Obok dramatów były i chwile chwały. Do nich należy z pewnością dzień odzyskanie niepodległości. Jest to chwila szczególna, dlatego też rocznica tego wydarzenia obchodzona jest szczególnie uroczyście.
Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowanie akademii. Są to: Agnieszka Gabryś, Magdalena Jankowska kl. Ig, Iwona Knutelska, Paulina Jaworska, Paulina Kotarska kl.I i, Aneta Bednarczyk, Anna Plewa, Sylwia Kotarska, Klaudia Regiec, Kamil Borzęcki kl.II a/w, Natalia Firek kl.II g, Gabriela Gardoń, Karolina Nieć kl.II h/t, Rafał Ziemianek kl.II i, Justyna Groń, Anita Tokarczyk, Dawid Knutelski kl.III i, Iwona Zubek kl. IV i.

red. J.Majerczak
fot. L.Hryc