Agata Malik – laureatką XII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

W dniach 14 – 15 kwietnia 2021r odbył się centralny etap XII edycji Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Patronat nad Olimpiadą objął Minister Sportu i Turystyki oraz Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego. Tematem wiodącym tegorocznej olimpiady były działania proekologiczne w nowoczesnym hotelarstwie i gastronomii.

W tym roku ze względu na obostrzenia związane z pandemią etap finałowy olimpiady został przeprowadzony on-line w Szkole z wykorzystaniem kamery. Agata zdobyła tytuł LAUREATA olimpiady zajmując 14 miejsce w klasyfikacji ogólnopolskiej.

Etap finałowy składał się z części pisemnej i części praktycznej. Część pisemna obejmowała 60 zadań testowych wielokrotnego wyboru, sprawdzających wiedzę z zakresu hotelarstwa i turystyki. Po części pisemnej nasza uczennica zajmowała 6 miejsce, co dało jej możliwość dalszej rywalizacji w grupie 15 finalistów Część praktyczna polegała na wykonaniu zadania związanego z obsługą gościa w recepcji w języku obcym. Podczas rozmowy prowadzonej w języku angielskim należało wykazać się umiejętnościami językowymi, wiedzą i kreatywnością.

Przygotowanie uczniów do tej prestiżowej rywalizacji w branży hotelarskiej jest już wieloletnią tradycją naszej szkoły.

Warto zaznaczyć, że odniesione zwycięstwo zwalnia Agatę z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Barbara Kozłecka

Agatka w finale

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.