„ARS, czyli jak dbać o miłość”

Plakat ARS

Informujemy, że Minister Edukacji Narodowej, na wniosek Głównego Inspektora Sanitarnego, objęła honorowym patronatem program edukacyjny pn.: „ARS, czyli jak dbać o miłość”. Program realizowany jest w ramach projektu pn.: „Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnienia od alkoholu i tytoniu i innych środków psychoaktywnych”, współfinansowanego ze środków Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy. Głównym celem Programu jest ograniczenie spożywania alkoholu, tytoniu i innych substancji psychoaktywnych przez kobiety w wieku 15 – 49 lat. Dodatkowymi beneficjentami są rodziny kobiet, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, nauczyciele, pracownicy wybranych zakładów pracy. Celem programu edukacyjnego jest dostarczenie uczestnikom wiedzy pomocnej w kształtowaniu zdrowego stylu życia, kształtowanie umiejętności, kompetencji i postaw pomocnych w unikaniu używania substancji psychoaktywnych.
W ramach projektu zorganizowane będą szkolenia dla nauczycieli realizujących program w szkołach ponadgimnazjalnych,
wojewódzkich i powiatowych koordynatorów programu edukacyjnego. Projekt zostanie wzbogacony kilkuletnią kampanią.

Ulotka dla rodzica

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.