Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego

W dniu 15 kwietnia 2015r. w ramach nawiązanej współpracy z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Nowym Sączu zostały przeprowadzone zajęcia na temat Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla młodzieży klas II i III Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem. Służyły one pogłębieniu wiedzy młodych ludzi na temat właściwych nawyków mających wpływ na bezpieczeństwo na drodze, poruszały także zagadnienia związane z zachowaniem trzeźwości w czasie prowadzenia pojazdu. Pokazano, jak wiele złego można wyrządzić sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego w trakcie jazdy pod wpływem alkoholu lub innych używek oraz przedstawiono zasady kulturalnego zachowania w stosunku do innych użytkowników drogi. Wszyscy uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe, dzięki którym poprawi się ich „widoczność” na drodze i broszury Pierwsza pomoc. Na zakończenie zajęć chętni, po założeniu specjalnych okularów, na własnej skórze mogli się przekonać, jaki wpływ na sprawność psychomotoryczną wywiera stężenie alkoholu we krwi. Dzięki specjalnemu systemowi zastosowanemu w okularach uczestnik zabawy ma wrażenie, że świat wokół niego jest zniekształcony i zamglony. Jest to atrakcja, która powoduje dużo śmiechu, ale przede wszystkim służy demonstracji, w jaki sposób nasze zmysły zmieniają się po wypiciu alkoholu.

red. Agnieszka Tomczyk

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.