Bo zależy nam na młodzieży!

W piątek 25 września 2015r. mimo deszczowej pogody odbył się Festyn Profilaktyczny pod hasłem ,,Kocham Wolność’’. Był od podsumowaniem realizowanego projektu ,,Razem Bezpieczniej w Szkołach Powiatu Nowotarskiego”. Taka forma zajęć jest dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu, ponieważ służy nie tylko profilaktyce, ale także umożliwia młodym ludziom rozwijanie swoich talentów.
Podczas trwania festynu młodzież Zespołu Szkół Zawodowych i Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku nad Dunajcem mogła zaprezentować swoje umiejętności muzyczne, wokalne i sportowe, a także podziwiać występy zaproszonych gości. Na zakończenie zagrali bowiem DJ Yonas i Bęsiu.
Bęsiu (Łukasz Bęś) i Dj Yonas (Jonatan Blank) tworzą zespół RYMcerze. Prowadzą projekt „Nie Zmarnuj Swojego Życia”. Mają konkretny plan – przekazać młodym ludziom w swoim hip-hopie wartości uniwersalne, chrześcijańskie i wskazać drogę lepszego życia. Raperzy prowadzą spotkania z uczniami. W latach 2013–2015 odwiedzili 145 placówek w Polsce i za granicą, dotarli do ponad 105 tysięcy uczniów. Współczesna młodzież jest pogubiona, a bez właściwych autorytetów i zasad moralnych — może zmarnować swoje życie. Pod wpływem nieodpowiedniego towarzystwa młodzież coraz częściej i śmielej sięga po używki takie jak papierosy, alkohol, narkotyki, „dopalacze”, chcąc zaimponować rówieśnikom. Rzadko kiedy zdarza się, aby młodzież z takim zainteresowaniem słuchała kolejnej „prelekcji” z cyklu profilaktyka. Świadectwo Bęsia poruszyło wiele serc i przede wszystkim dało sporo do myślenia. Rymcerze są dowodem na to, że każdy kto upadnie, dzięki pomocy wiary i nadziei, jest w stanie ponownie się podnieść.

GALERIA ZDJĘĆ

Koordynatorem działań była Agnieszka Tomczyk – pedagog szkolny.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.