Bogdan Zacher najlepszym biegaczem na XI Szczawnickim Biegu Niepodległości

Powiększ obraz

Dnia 11 listopada 2021r. w Szczawnicy odbył się XI Szczawnicki Bieg Niepodległości, organizowany przez Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Szczawnicy pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica.

Rywalizować można było w pięciu kategoriach wiekowych oraz w kategorii OPEN. Szkoły średnie były przypisane do kategorii V, w ktorej to startowała liczna grupa uczniów naszej placówki. O 12.00 wszyscy odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, włączając się tym samym w akcję „Cała Polska śpiewa hymn”

W grupie dziewczyn najlepsza z naszej szkoły była Katarzyna Dyda, która uplasowała się na 4 pozycji. Zaraz za nią, na metę dobiegły Ola Janc (5) oraz Martyna Bednarczyk (6). Na zaszczytnej 8 i 9 lokacie znalazły się kolejno Martyna Ziętasz oraz Kinga Hełdak.

Grupa chłopaków była liczniejsza, gdzie wspaniałe pierwsze miejsce na podium zajął Bogdan Zacher. Na 4 miejscu znalazł się Mateusz Gołdyn. Lokaty od 8-13 kolejno zajęli Kuba Janc, Filip Walkowicz, Kuba Gondek, Mikołaj Zawiślak, Kamil Kubik oraz Jan Biel. Miejsca 15, 16 oraz 17 zajęli Antoni Botor, Maciąga Oliwier oraz Mateusz Słowik.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!

Sz. A.

Galeria zdjęć:

Sz. A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.