By słodkości stało się zadość

By słodkości stało się zadość

Uczniowie Klasy 2 a Szkoły Branżowej I stopnia na piątkowych zajęciach podsumowali wiedzę dotyczącą wyrobów cukierniczych. Na sprawdzianie umiejętności praktycznych, pod okiem nauczycieli wykonywali rożnego rodzaju wyroby cukiernicze, które później zaprezentowali na wspólnym stole bankietowym. Wśród wyrobów cukierniczych wyprodukowanych przez uczniów można było spotkać tradycyjne wyroby jak ciasto metrowiec, krysztaliki, krajanki biszkoptowe, ciasto z jabłkami i gruszkami, ciastka kruche, rogale z ciasta drożdżowego oraz różnego rodzaju torty. Na uczcie cukierniczej można było również pokosztować wyrobów cukierniczych wzorowanych na kuchniach obcych narodów między innymi beza Pavlova, tort szwarcwaldzki, czy tradycyjny francuski tort weselny Croquembouche z typowym crème pâtissière.

B. Ciesielka, M. Czaja

 

Galeria zdjęć

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.