Czy wiem co jem? Jak się odżywiać, będąc dzieckiem/ nastolatkiem?

18 grudnia 2015 roku przeprowadziliśmy kolejne zajęcia z cyklu „Czy wiem co jem? Jak się odżywiać, będąc dzieckiem/ nastolatkiem?” Tym razem wystąpiliśmy dla uczniów klas 4-6 Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy z Krośnicy. Uczniowie klasy 3 Technikum technik żywienia i usług gastronomicznych: Karolina Kozielec, Mateusz Pulka i Tomasz Waksmundzki przeprowadzili prezentację zasad właściwego odżywiania dzieci w wieku szkolnym. Uczestnicy zajęć mogli dowiedzieć się, jakie składniki pokarmowe są niezbędne do prawidłowego odżywiania organizmu oraz które z nich wpływają na lepsze zapamiętywanie i koncentrację na lekcjach. Szczególną uwagę zwrócili na rolę śniadania w skutecznym uczeniu się. Pod koniec prezentacji przeprowadziliśmy konkurs dotyczący rozpoznawania warzyw, owoców i przypraw. W większości dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z ich rozpoznawaniem – chociaż ponownie najtrudniejszy do rozpoznania okazał się anyż. Również z pytaniami dotyczącymi piramidy żywienia oraz zasad zdrowego odżywiania nie było się bez problemów. Nagrodami w konkursie były „bomby witaminowe” z owoców. Mamy nadzieje, że choć czas był krótki, udało nam się zaszczepić w uczestnikach prezentacji zasady prawidłowego żywienia, a przede wszystkim skutki niewłaściwego doboru i „podjadania” niezdrowych przekąsek między posiłkami.

red. Barbara Ciesielka

zobacz_galerie_zdjec

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.