Czy zwierzęta domowe zarażają nas koronawirusem?

ZWDNZ

Według obecnej wiedzy światowej Organizacji Zdrowia i Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt nie ma takiej możliwości, aby nasze psy, koty czy inne zwierzęta towarzyszące przenosiły koronawirusa, jesteśmy pod tym względem całkowicie bezpieczni.

Obecne rozprzestrzenianie się COVID-19 jest wynikiem przenoszenia wirusa z człowieka na człowieka. Do chwili obecnej nie ma dowodów na to, że zwierzęta towarzyszące mogą rozprzestrzeniać chorobę. Dlatego nie ma uzasadnienia podejmowanie jakichkolwiek działań w odniesieniu do zwierząt towarzyszących, które mogłyby zagrozić ich dobrostanowi” – napisano w komunikacie Departamentu Komunikacji Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Podkreślono, że „nie ma dowodów na to, że psy odgrywają rolę w rozprzestrzenianiu się tej choroby u ludzi lub że mogą na nią zachorować”.

D.N.Z.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.