Działalność obecnego Samorządu Uczniowskiego

We wrześniu samorząd uczniowski przeprowadził kiermasz podręczników. Cały miesiąc uczennice kl. IVGH: Magdalena Franczyk, Ewelina Sikora i Gabrysia Waruś na każdej przerwie służyły czasem, aby starsi uczniowie mogli przynieść do sprzedaży książki, a młodsi zakupić. Ustępujący samorząd postarał się o zakup maszyny do robienia koszulek promocyjnych z logiem szkoły. 17 września odbyły się wybory na opiekuna samorządu uczniowskiego. Większością głosów młodzież wybrała s. M. Bernardę Zybura. Nowy samorząd rozpoczął działalność od akcji „Twoja cegiełka pomoże w remoncie”

Przez tydzień misyjny uczniowie składali symboliczne 5zł lub więcej zakupując pamiątki z Boliwii wykonane przez dzieci ze szkoły Bł. Edmunda Bojanowskiego.W listopadzie z inicjatywy Pani pedagog Agnieszki Tomczyk, samorząd uczniowski przeprowadził akcję „19 dni przeciwko przemocy”. Zakończoną „pomarańczowym dniem” (uczniowie przychodzili w ubraniach w kolorze pomarańczowym).

13 listopada Pan dyrektor spotkał się z członkami samorządu uczniowskiego wraz z przewodniczącymi poszczególnych klas. Omawialiśmy plan pracy w nowym roku szkolnym i podsumowaliśmy zakończone już akcje.

22 listopada samorząd uczniowski zorganizował pierwszą dyskotekę dla młodzieży. Niektórzy chętni przybyli nawet z osobami towarzyszącymi spoza naszej szkoły. Nauczyciele: p. Elżbieta Trojnarska, p. Barbara Skubisz, p. Maciej Kordeczka, p. Michał Morawczyński, p. Dyrektor Leszek Wołek oraz opiekun samorządu uczniowskiego siostra Zybura czuwali nad bezpieczeństwem i miłą zabawą.

W listopadzie zorganizowaliśmy paczki mikołajkowe dla dzieci z ośrodka rehabilitacyjno-edukacyjno wychowawczego w Krościenku nad Dunajcem.10 grudnia św. Mikołaj z aniołkami i siostrą Zyburą odwiedził OREW i wręczył 14 paczek ufundowanych przez młodzież i nauczycieli.

Następnie św. Mikołaj ze swoją „Ekipą” udał się do Przytuliska w Grywałdzie, aby samotnym i chorym Paniom sprawić radość, złożyć życzenia i obdarować świątecznymi ozdobami wykonanymi własnoręcznie.

Red. SU

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.