Dzień Edukacji Narodowej w naszej Szkole

Powiększ obraz

14 października to jeden z najbardziej uroczystych dni w szkole, w którym uczniowie wyrażają wdzięczność i uznanie dla pięknej, aczkolwiek trudnej pracy pedagogów. Na początku zaprezentowano rys historyczny DEN przygotowany przez naszych uczniów. W ostatnim tygodniu września młodzież klas IV FO i IV J przeprowadzała sondę uliczną wśród mieszkańców Krościenka nad Dunajcem na temat skojarzeń z datą 14 października w sposób humorystyczny……filmik w fotorelacji. Jak widać „mieszkańcy Krościenka” nie do końca byli zorientowani co świętujemy w tym dniu, ale oczywistym jest, że uczniowie naszej szkoły doskonale wiedzą, że jest do Dzień Nauczyciela czego dowodem była obecność w galowych strojach. Na przestrzeni dziejów zmieniały się systemy i podejście do nauczania. Obecnie modna jest metoda nauki opracowana przez Włoszkę Marię Montessori.

Nasi uczniowie postanowili zobrazować na czym ona polega i porównać ją do tradycyjnego podejścia. Jak widać co jakiś czas są zmiany w podejściu do nauczania. Takich zmian już było wiele…….Ale czy uczniowie będą lepiej przygotowani? To zweryfikuje czas…… Dziękujemy wszystkim za uświetnienie swym przybyciem naszej uroczystości. Podziękowania składamy również wszystkim pracownikom naszej szkoły, o których także pamiętamy w tym uroczystym dniu. Bez nich szkoła jako organizm nie mogłaby przecież funkcjonować. Na zakończenie cała społeczność szkolna podziękowała swoim nauczycielom okrzykiem dziękujemy…….a w tle przewijały się zdjęcia wszystkich uczniów naszej szkoły.

B.K.

FOTORELACJA

LINK DO FILMU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.