Dzień Patrona Szkoły

dzienpatrona2

W szumiącym listowiu,

ptasich trelach i miękkości mchu

kryją się nieuchwytne leśne tajemnice.

W rytmie zmieniających się pór roku,

słońca wchodzącego i chowającego się za horyzontem,

trwa nieskończony spektakl przyrody – w sercu lasu i na jego skraju,

na niedostępnych uroczyskach i pełnych słońca polanach.

Aby tego spektaklu nie przeoczyć, wkrótce po raz kolejny cała społeczność szkoły wyruszy na zajęcia terenowe. W taki sposób wspominamy Patrona Szkoły, Profesora Władysława Szafera, dla którego wrażliwość na piękno otaczającej przyrody była niezwykle cenna. Chcemy zachować w pamięci przesłanie Profesora o konieczności ochrony miejsc cennych przyrodniczo oraz zatrzymać się na chwilkę, by dostrzec w otaczającym nas krajobrazie te „nieuchwytne tajemnice…” Spróbujmy uchwycić ich jak najwięcej i pokazać w obiektywie aparatu fotograficznego.

Ogłaszam konkurs na najładniejszą fotografię przyrodniczą wykonaną podczas zajęć terenowych.

Fotografia powinna tematycznie nawiązywać do tematu przewodniego, jakim są : Ekosystemy. Może przedstawiać np. łąkę, las, rzekę, itp. Zdjęcie proszę dostarczyć w formie pliku cyfrowego (na płytach CD lub DVD) lub przesłać drogą elektroniczną opiekunowi konkursu.

Dorota Nelle-Zborowska

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.