Dzień Patrona Szkoły

Powiększ obraz

„…żeby nauczyć młodzież kochać i rozumieć przyrodę,

bo to najgłębsze korzenie wiążące człowieka z ojczyzną i światem…”

prof. Wł. Szafer

Realizując życzenie Profesora -Patrona Szkoły wyruszyliśmy dziś całą społecznością szkolną na zajęcia terenowe. Trasy wycieczek prowadziły na Sokolicę, Wysoką, Marszałek, Bereśnik i inne okoliczne szczyty. Bo gdzie podziwiać piękno przyrody, jak nie u nas? Znajomość rodzimych gatunków roślin i zwierząt, geografii najbliższego terenu, lokalnej historii tworzy trwałą więź z miejscem, w którym mieszkamy. Nie zabrakło zatem opowieści o roślinach rzadkich i tych zwyczajnych, legendach i wydarzeniach historycznych, a
w szczególności o obecności Profesora Władysława Szafera w Pieninach. W promieniach słońca podziwialiśmy piękno jesiennej przyrody. Wspólna wędrówka była także okazją do integracji klas i wspólnej zabawy Szczegóły w fotorelacji.

D.N-Z

Fotorelacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.