Dzień Patrona Szkoły prof. Władysława Szafera

28 września uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek wraz z wychowawcami i nauczycielami uczcili Dzień Patrona Szkoły. Zajęcia terenowe o tematyce: Drzewa odbywały się w bliskim kontakcie z przyrodą. Uczniowie rozwiązując różne zadania, zapoznali się z działalnością prof. Władysława Szafera rzecz ochrony drzew, które cenił w sposób szczególny. Odszukaliśmy również w Krościenku drzewa, będące pomnikami przyrody oraz ulicę Władysława Szafera, która świadczy o obecności Profesora w naszej miejscowości. Uczniowie rozpoznawali rodzime gatunki drzew i krzewów, zastanawiali się nad ich rolą w funkcjonowaniu przyrody.

Pogoda w czasie zajęć dopisała. Wspólna wędrówka była dobrą okazją nie tylko do podziwiania przyrody ale także integracji klas i wspólnej zabawy.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.