Dzień prezentacji szkół ponadgimnazjalnych

promochotnica

W dniu 23 marca uczestniczyliśmy w Dniu prezentacji szkół ponadgimnazjalnych zorganizowany
w Gimnazjum w Ochotnicy Górnej. W targach nauki brali udział gimnazjaliści z Tylmanowej, Ochotnicy Dolnej i Ochotnicy Górnej. Prezentowały się również  szkoły średnie z okolicznych powiatów.

Nasi uczniowie wykazali się sporą inicjatywą oraz pomysłem i przygotowali ciekawą i bardzo rozbudowaną prezentację zalet szkoły. Pokaźna grupa uczniów pod opieką nauczycieli Macieja Kordeczki, Michała Morawczyńskiego oraz Macieja Czai promowała naszą szkołę z jak najlepszej strony.

Dzień Promocji rozpoczęliśmy z przysłowiowym „przytupem” ponieważ nasi młodzi adepci sztuki walki zwanej  Kyokushin pod okiem swojego mistrza i trenera pana Michała Morawczyśnkiego zaprezentowali dynamiczny i bardzo ekscytujący pokaz karate, który przez widzów czyli uczniów gimnazjum oraz innych zgromadzonych przedstawicieli szkół średnich był bardzo dobrze przyjęty.

Nasze stoisko promocyjne było bardzo barwne, rozbudowane, atrakcyjne oraz przyciągało dużą rzesze gimnazjalistów i nie tylko. Można było spróbować słodkich wyrobów cukierniczych, obejrzeć „figury” uformowane z ręczników wykonane przez uczniów technikum hotelarskiego, czy też pograć w najnowsze gry komputerowe na dobrze zaopatrzonym w sprzęt multimedialny zapleczu informatycznym.

Dzień promocji dla uczniów gimnazjum był bardzo intensywny i owocny w rozmowy na temat swojej przyszłości szkolnej i zawodowej. Miłe żarty, dobra i życzliwa atmosfera w kontaktach z młodszymi kolegami, sprawią iż za kilka miesięcy mury naszej Szkoły zasilą kolejni „zawodowcy”.

Na zakończenie nasi dzielni i niestrudzeni uczniowie zostali wywołani do tablicy, aby wygłosić prelekcję i wyświetlić atrakcyjną prezentację dotyczącą kierunków kształcenia w naszej Szkole. Należy zauważyć że spisali się na przysłowia piątkę Zmęczeni ale pełni optymizmu wróciliśmy do Szkoły i oczekujemy  z otwartymi ramionami na młodszych kolegów.

Pokaz „sekcji karate Kyokushin Krościenko nad Dunajcem” oraz krótka relacja z dnia prezentacji szkół ponadgimnazjalnych w Ochotnicy Górnej

Opracowali M. Czaja i M. Kordeczka

1
3
4
2

 

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.