Eliminacje wojewódzkie – olimpiada misyjna i teologiczna

W dniach 3 i 7 marca odbyły się eliminacje wojewódzkie dwóch olimpiad o tematyce religijnej, do których zakwalifikowali się nasi uczniowie.
W poniedziałek – 3 marca br. – Faustyna Kowal (kl.2g/h) i Ryszard Plewa (kl.1g) wzięli udział w Misyjnej Olimpiadzie Znajomości Afryki w Krakowie. Test zawierał pytania dotyczące wiadomości z różnych dziedzin, m.in. z geografii, historii kolonii afrykańskich, dokumentów papieskich na temat misji oraz współczesnych problemów w krajach misyjnych.
7 marca odbył się etap diecezjalny Olimpiady Teologii Katolickiej w Tarnowie. Wzięło w niej udział 92 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej diecezji, którzy zostali oni wyłonieni z grupy 500 uczniów z etapu szkolnego. Naszą szkołę reprezentowali: Justyna Groń (kl.2i), Dawid Zachwieja (kl.2i) i Rafał Ziemianek (kl.1i). Tematem tegorocznej olimpiady, są „Męczennicy XX wieku – świadkowie wiary.”
Wyniki uczestników poznamy za dwa tygodnie.

red. s. Małgorzata Dyrek

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.