Historia świata jest sumą tego, czego można było uniknąć” B. Russell

W ramach lekcji historii 17 listopada 2014 roku uczennice klasy 2h/t uczestniczyły w lekcji muzealnej zorganizowanej przez Muzeum Pienińskie – oddział Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy oraz IPN w Krakowie. Tym razem prelekcja, którą wygłosił dr Dawid Golik dotyczyła działalności partyzanckiej grupy „Lamparta” w czasie II wojny światowej jak też po jej zakończeniu na Podhalu, Spiszu i Orawie.
Uczennice zapoznały się z faktami dotyczącymi planu „Burza”, jego przebiegiem na Podhalu oraz działaniami grupy kapitana Juliana Zapały ps. „Lampart” od podziemnej placówki po oddział partyzancki AK. Podsumowanie stanowił film „Burza w okręgu krakowskim” według scenariusza i reżyserii Dariusza Walusiaka. Opiekę nad uczniami sprawowała Barbara Skubisz

red. Barbara Skubisz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.