IEM (Intel Extreme Masters) Katowice 2018

iem

02 marca 2018r. grupa informatyków wyruszyła w drogę o 6.00 z Krościenka. W Katowicach byliśmy o 9.00. Oczywiście wkrótce po wjeździe do Katowic rzucił nam się w oczy Spodek, niestety oprócz niego także i ogromna kolejka ludzi, którzy czekali, aż bramki darmowych wejść zostaną otwarte. Ponoć niektórzy stali od 5.00. Szok! My na szczęście nie musieliśmy aż tak długo czekać, bo w końcu mieliśmy bilety 🙂

Weszliśmy do Spodka. Początkowo byliśmy lekko zdezorientowani, w końcu dla zdecydowanej większości wyjazd na IEM to było coś zupełnie nowego. Od razu wybraliśmy kierownika wycieczki: Damiana Waksmundzkiego z 4i, który wraz z Szymonem Kacikiem doskonale orientowali się co i jak – w końcu w zeszłym roku też tam byli.Zanim jednak na dobre zaczęliśmy zwiedzać, spotkaliśmy naszych absolwentów: Marcina Wierciocha i Konrada Olesia. Z tego miejsca pragnę ich gorąco pozdrowić! Było to bardzo sympatyczne spotkanie. Następnie po cennych wskazówkach poszliśmy na tzw. Expo, gdzie firmy przede wszystkim komputerowe (choć nie tylko bo wśród nich była również firma Wedel) prezentowały sprzęt komputerowy poprzez zachęcanie gości do rozgrywek e-sportowych.

Właściwie każdy mógł znaleźć coś dla siebie ponieważ gier było mnóstwo i wszelkiego rodzaju. Te mini turnieje przeważnie prowadzone były przez znanych youtuberów. Muszę przyznać, że nawet pan Marek Ziemianek miał okazję zapowiedzieć mecz! Dobra muzyka, świetna atmosfera no i te emocje podczas meczu ćwierćfinałowego… Jest to nie do opisania! Dlatego zobaczcie sami! Zapraszam na obejrzenie krótkiej video-relacji przygotowanej przez Damiana Waksmundzkiego z 4i. Najlepszym komentarzem moich uczniów było pytanie zaraz po wyjściu: „Czy przyjedziemy tutaj za rok?”. I wiecie co? Z ogromną przyjemnością w przyszłym roku też pojedziemy!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.