II edycja kursu barista

W listopadzie w naszej szkole odbył się kurs barista, realizowany w ramach projektu pn.: „Rozwój Centrum Kompetencji Zawodowych w branży turystyczno – gastronomicznej w powiecie nowotarskim”.

W drugiej już edycji kursu wzięło udział dziewięciu uczniów naszej szkoły. Podczas 30 godzin zajęć mieli oni możliwość poznania zawodu baristy. W związku z obecnymi trendami w gastronomii i sposobami spędzania wolnego czasu, umiejętności baristy są coraz bardziej cenione i poszukiwane przez kawiarnie, restauracje i bary. Dlatego też uczestnicy kursu, podczas trwających cztery dni zajęć, poznali zarówno aspekty teoretyczne sporządzania napojów na bazie ziarna kawowego jak i nabyli solidną porcję podstawowych umiejętności praktycznych. Najważniejsze wśród ich są dwie umiejętności bazowe w zawodzie czyli sporządzanie espresso zgodnie z zasadą 4M oraz prawidłowe przygotowanie mleka do kaw mlecznych, takich jak cappuccino, latte czy też latte macchiato. W trakcie zajęć była także okazja do spróbowania swoich sił w sztuce rysowania mlekiem czyli latte art oraz do wykazania się własną kreatywnością podczas sporządzania napojów na bazie kawy według własnego pomysłu.

Kurs zakończył się niełatwym testem teoretycznym oraz sprawdzianem umiejętności praktycznych. Wszyscy uczestnicy tej edycji przebrnęli z sukcesem przez obydwie części i z rąk dyrektora naszej szkoły, pana Leszka Wołka, otrzymali zaświadczenia o ukończeniu kursu. Poza nową wiedzą i umiejętnościami zawodowymi, wspólnie spędzone dwa weekendy zaowocowały naprawdę pozytywną atmosferą i nawiązaniem nowych relacji wśród uczestników. W niektórych zakiełkowało też prawdziwe zainteresowanie kawą i sztuką przyrządzania z niej różnych napojów. Z pewnością wykorzystają oni zdobyte umiejętności, może w pracy zawodowej, a może aby umilić chwile spędzane przy kawie wśród najbliższych – rodziny i przyjaciół. Kolejna – trzecia i ostatnia edycja kursu odbędzie się wiosną 2019 r. Już dzisiaj zapraszamy do udziału w rekrutacji. (ET)

Galeria zdjęć:

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.