II Ogólnopolski Konkurs Historyczny

ak

Po raz kolejny uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w II Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Historia II wojny światowej: Polskie Państwo Podziemne 1939–1945″. Organizatorem jest Centrum Edukacji Historycznej MYŚLICIEL w Warszawie. Wyzwania polegającego na zdobywaniu, systematyzowaniu wiedzy, zbieraniu informacji o działalności Państwa Podziemnego podjęły się w tym roku: Anna Czajka, Aldona Dyda, Magdalena Jama, Klaudia Konopka, Anna Rusnak, Kinga Sajdak, Maria Zabrzeska z klasy 2 ht oraz Aneta Sopata z 4g. Uczestniczki technikum hotelarsko – turystycznego mogły wykorzystać wiedzę zdobytą podczas wrześniowej wycieczki klasowej między innymi do Muzeum AK w Krakowie. Dziewczęta rozwiązywały test wiedzy ogólnej oraz musiały napisać rozprawkę o życiu i działalności wybranego przywódcy Państwa Podziemnego. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej Ogólnopolskiego Organizatora Konkursu do dnia 5 stycznia 2018 roku.

Na chwilę obecną dziękuję wszystkim uczestniczkom, które pomimo wielu zajęć poświęciły czas na rozwijanie zainteresowań historycznych. Myślę, że zdobytą wiedzę będą mogły wykorzystać również w praktyce.

 

Barbara Skubisz – nauczyciel historii

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.