III MIEJSCE W POWIECIE  – PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW

Powiększ obraz

Dnia 16 maja 2024r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego w Piłce Nożnej Chłopców na Stadionie Miejskim im. J. Piłsudskiego w Nowym Targu. W rozgrywkach wzięło udział 6 szkół. Nasza reprezentacja, która w tym tygodniu pokonała Liceum z Krościenka, zakwalifikowała się na szczebel powiatowy licealiady. Tutaj również nie obeszło się bez sukcesu! Każdy mecz przysporzył wiele emocji, ale najbardziej ciekawa była czwarta rozgrywka, gdzie aby rozstrzygnąć spotkanie, musiały się odbyć rzuty karne. Celnie z „jedenastki” trafili Kamil Mikołajczyk, Kamil Konopka, Arkadiusz Kacwin, Jakub Chlebek oraz Patryk Wyrostek  dzięki czemu wynikiem 5:4 zwyciężyliśmy. Ostatecznie nasi mistrzowie wywalczyli III miejsce w całym turnieju! Wielkie gratulacje dla całej reprezentacji!

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce: ZSTIP Nowy Targ – „Metalka”.   

2 miejsce: LO Czarny Dunajec

3 miejsce: Zespół Szkół Zawodowych i Placówek Krościenko n.D „Bocian”

4 miejsce: ZSO nr 1 z Rabki – Zdrój

5 miejsce: I LO Raba – Zdrój „Romer”.

6 miejsce: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 Nowy Targ „Goszczyński”

tekst Michał Morawczyński

ZDJĘCIA – III MIEJSCE W POWIECIE  – PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW