Interaktywny Festiwal Podróżniczy „Poza Szlakiem” Live

W sobotę 10 października 2015 roku grupa uczniów klasy II t kształcących się w zawodzie technik obsługi turystycznej wzięła udział w Pierwszym Interaktywnym i międzykontynentalnym Festiwalu Podróżniczym „Poza Szlakiem” Live w Dworku Gościnnym w Szczawnicy. Prowadzącym i pomysłodawcą całego przedsięwzięcia był znany dziennikarz telewizyjny, pasjonat podróży Jarosław Kuźniar.

W ciągu siedmiu godzin przenieśliśmy się na różne kontynenty świata. Byliśmy w takich miejscach jak: Ameryka Łacińska, Honkong, Indie, Uganda, Gwatemala, Australia, Filipiny, Urugwaj. Prelegenci opowiedzieli o warunkach życia w innych krajach świata, zaprezentowali kulturę innych narodów, ciekawe potrawy, rozrywki i zwykłe codzienne życie. Dzięki nim poznaliśmy zarówno ta bogatą (jak Honkong), ale i biedną (jak Uganda) część naszego globu.

Dzięki wykorzystaniu nowych technologii multimedialnych połączyliśmy się z ludźmi żyjącymi na co dzień na różnych kontynentach. Chętnie powiedzieli nam jak żyje im się poza Polską.

Na koniec naszego spotkania z podróżnikami mieliśmy okazję wziąć udział w prezentacji Akademii NIKONA – filmu stworzonego przez pana Krystiana Bieltowicza przedstawiającego życie na jaworczańskiej bacówce.

Festiwal wzmocnił w nas przekonanie, że turystyka to nasza pasja! A kierunek, w którym się kształcimy, to kierunek z przyszłością!

J. M.

zobacz_galerie_zdjec

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.