Jubileuszowe 10 Targi Cukiernicze…..

Targi Cukiernicze, Piekarskie i Lodziarskie SweetTARGI jest jedną z największych imprez organizowanych w Katowicach, jak mówią organizatorzy – miejscu który łączy Europę Wschodnią z Zachodnią. W myśl lat poprzednich, tak i w tym roku nie mogło zabraknąć naszej szkoły na tym przedsięwzięciu. W trzecim dni targów 25 marca z samego rana wyruszyliśmy na słodką przygodę. Mimo niesprzyjającej aury los nie szczędził nam niespodzianek. Na krótkim postoju i przerwie na kawę mieliśmy okazję spotkać słynnych aktorów Panów : Andrzeja Grabowskiego oraz Radosława Krzyżowskiego. Jeszcze bardziej uradowani wyruszyliśmy w dalszą trasę. Po przybyciu i zarejestrowaniu naszej grupy daliśmy ponieść się słodkim emocjom.

Na targach, kilkuset wystawców zaprezentowało maszyny, komponenty i wyroby gotowe, desery, lody, wypieki cukiernicze, pieczywo, itp., które oczywiście można było kosztować do woli. Dla uczestników targów była to także unikalna okazja do rozmowy, wymiany doświadczeń dotyczących rozwoju technologii produkcji i pozyskania nowych, innowacyjnych rozwiązań. Impreza od lat utrzymuje wysoki poziom merytoryczny dlatego też  kolejną miłą niespodzianką było dla nas spotkać cenionego krytyka kulinarnego, kucharza Kurta Schellera. Młodzież podczas targów mogła również przyglądać się trwającemu finałowi Ogólnopolskiego Konkursu Cukierniczego „deser na dychę”. Miłym jubileuszowym akcentem był również Cooking Show z Adamem Borowiczem znanym z programu TVP 2 „to je Borowicz. Podróże ze smakiem”. Pan Adam przygotował dla gości prawdziwe rarytasy: Muszle w towarzystwie wędzonej świnki oraz Parfait limonowe pod agrestem.  Tym miłym akcentem zakończyliśmy pobyt na jubileuszowych targach. Najedzeni, bogatsi o kolejną wiedzę i doświadczenia wyruszyliśmy w drogę powrotną z zapewnieniem powrotu za rok!

Red. M. Czaja

Galeria zdjęć

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.