Kolędowanie w ZSZiP i w Krościenku

Już niemal tradycją stało się kolędowanie uczniów ZSZiP w Krościenku. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego uczniowie w strojach regionalnych oraz kolędniczych odwiedzali mieszkańców Krościenka – szkoły, rożne instytucje i sklepy, aby zaśpiewać kolędy i złożyć życzenia. Tym razem życzenia były składane gwarą przez Katarzynę Waksmundzką i Magdalenę Jankowską, które kilka dni temu zdobyli pierwsze miejsce na Przeglądzie Młodych Recytatorów i Gawędziarzy. Kolędnikom towarzyszyła profesjonalna kapela góralska, a całości dopełniły symboliczne stroiki świąteczne wykonane przez SU i wolontariuszy ZSZiP.

Wtorek, 22 grudnia – to dzień kolędowania w szkole oraz klasowe spotkania wigilijne. W tym roku poprzedzone one zostały słuchowiskiem w szkolnym radiowęźle pt. „Kontrowersyjne Jasełka” w wykonaniu uczniów z klasy 2g oraz 2 it. Po wysłuchaniu audycji radiowej nadszedł czas na łamanie się opłatkiem i radosne świętowanie przy stole wigilijnym.

Wszystkim Sponsorom i Przyjaciołom naszej szkoły dziękujemy za życzliwość i składamy najlepsze życzenia świąteczne:

„Jak obyczaj każe stary,
według przodków naszej wiary,
chcemy złożyć Wam życzenia
w dniu Bożego Narodzenia.
Niech ta gwiazdka betlejemska,
co przyświeca nam o zmroku
doprowadzi Was do szczęścia
w nadchodzącym Nowym Roku!”

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy i Uczniowie ZSZiP

red. s.Małgorzata Dyrek