Kolejna wizyta studyjna

W dniach 12- 20 września br. uczennica Technikum żywienia i usług gastronomicznych Aneta Sopata, w nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce, uczestniczyła w wyjeździe studyjnym w Poreč, w Regionie Istria w Chorwacji. Wizyta studyjnych była organizowana w ramach komponentu ponadnarodowego projektu: „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”. Celem wizyty był rozwój zawodowy uczniów poprzez poznanie specyfiki kształcenia, nowych metod nauczania, a także wykorzystywanych w praktyce technologii. Uczniowie mieli okazję zapoznać się również z dziedzictwem kulturowym Chorwacji.
Po dotarciu do Chorwacji uczestnicy wyjazdu zakwaterowani zostali w hotelu Valamar Diamant w Poreč. W ramach pięciodniowego programu przygotowanego dla uczniów zostali oni zapoznani z przebiegiem kształcenia zawodowego w gastronomii . Poznali historię szkoły Turističko-ugostiteljska škola Antona Štifanića Poreč, dowiedzieli się jakie są zasady współpracy szkoły z zakładami gastronomicznymi w regionie. Brali czynny udział w zajęciach praktycznych. Nie tylko przyglądali się, ale i sami piekli i smażyli charakterystyczne dla regionu Istria wyroby cukiernicze. Na zastawianych stołach pojawiały się między innymi: kroštule, fritule, cukerančići i karmelowe dekoracje.
Wspólnie z grupą turystyczno-hotelarską uczestnicy mieli okazję zwiedzić atrakcje turystyczne Istrii. Poznali historię nie tylko miasteczka Poreč ale również Puli i Rovinji. Zapoznali się z funkcjonowaniem ekskluzywnych hoteli: Valamar Isabella na wyspie Sveti Nikola oraz Laguna Parentium w Poreč. W drodze powrotnej zwiedzili również stolicę Chorwacji – Zagrzeb.
„ Podczas tego wyjazdu poznałam wielu wspaniałych oraz ciekawych ludzi, zdobyłam niezbędne doświadczenie i umiejętności, a przede wszystkim przeżyłam niesamowitą i ekscytującą przygodę. Chorwaci byli dla nas niezwykle mili miałam okazję rozmawiać z nimi w języku angielskim” – tak o swoich dziewięciu wspaniałych dniach, które minęły niezwykle szybko wyraziła się Aneta.

Krystyna Osowska

GALERIA ZDJĘĆ

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.