Konsument, czyli kto?

baner

W języku potocznym, to osoba kupująca  produkty na szeroko rozumianym rynku dóbr i usług.  Obecnie w dobie konkurencji rynkowej, kiedy mamy możliwość wyboru spośród towarów i usług o lepszej jakości i niższej cenie ,warto znać prawa konsumenta. Skoro każdy z nas często bywa konsumentem  – to trzeba być  świadomym  swoich praw i obowiązków.

23 listopada uczniowie klasy  1h/t, 1i oraz 1a/w  brali udział w spotkaniu z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów, Panią Ewą Barczuk – Kałat. Uczniowie mieli okazję do zadawania pytań, dowiedzieli  się z tzw. „pierwszej ręki” o prawach konsumenta, wiedzą także gdzie szukać pomocy. Pani Rzecznik  w bardzo atrakcyjny sposób przekazała wiedzę na temat: składania reklamacji, korzystania z gwarancji, zakupów w Internecie oraz zagrożeń wynikających z  korzystania z usług różnych portali internetowych.

Dzięki stałej współpracy z Powiatowym  Rzecznikiem Konsumentów,  młodzież ucząca się w Naszej Szkole  została odpowiednio przeszkolona w zakresie ochrony praw konsumenta.

Dziękujemy za spotkanie, przekazaną praktyczną wiedzę i  do zobaczenia za rok!

K.O.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.