Kurs barmana

W październiku 2017 roku w naszej Szkole odbył się kurs barmański realizowany w ramach projektu „Rozwój Kompetencji Zawodowych w branży turystyczno- gastronomicznej w powiecie nowotarskim”

Jego głównym celem było zdobycie wiedzy i umiejętności potrzebnych do uzyskania kwalifikacji barmana w zakresie podstawowym. Zajęcia prowadził barman z wieloletnim doświadczeniem Pan Bartłomiej Gawlak-Kubik. Przez cały okres szkolenia jego uczestnicy stawiali czoło wyzwaniom, które przygotował instruktor.

Pierwsza część kursu obejmowała wiadomości teoretyczne dotyczące rodzaju, pochodzenia i sposobu wytwarzania alkoholu, sztuki miksologii, techniki produkcji drinków. Kursanci zdobyli także wiedzę na temat użycia i rozpoznawania szkła i sprzętu barmańskiego. Przydała się ona w części praktycznej, w której każdy sporządzał różnego rodzaju drinki pod okiem mistrza. Uczestnicy kursu musieli wykazać się precyzją i kreatywnością, szczególnie jeśli chodzi o odmierzanie ingrediencji (składników) i garnirowanie . Nie zawsze było to łatwe.

Czas spędzony w ten sposób był na pewno czymś niesamowitym. Uczniowie zdobyli umiejętności i kwalifikacje wykraczające ponad program nauczania w szkole, a ponadto dające większe możliwości na rynku pracy. Jeszcze raz warto przypomnieć, że kursy w ramach projektu „Rozwój Kompetencji Zawodowych w branży turystyczno- gastronomicznej w powiecie nowotarskim” są całkowicie bezpłatne.

„Dziękujemy za możliwość uczestnictwa w tym kursie i Was drodzy koledzy i koleżanki serdecznie zapraszamy do udziału w zaplanowanych szkoleniach. Dziękujemy także Panu Bartłomiejowi, że swoją pasją zaraził również nas i utwierdził w przekonaniu, że “bar jest teatrem, a barman odgrywa rolę aktora”.

Uczestniczki kursu

S.Kwiatek

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.