Kurs bezpieczeństwa systemów komputerowych

30.11.2017 roku w naszej Szkole w ramach projektu pn. „Rozwój Kompetencji Zawodowych w branży turystyczno – gastronomicznej w powiecie nowotarskim” miało miejsce zakończenie pierwszej edycji kursu pod nazwą „Bezpieczeństwo systemów komputerowych”

Dzięki temu nauczyliśmy się jak ochronić swój komputer przed złośliwym oprogramowaniem, nieuprawnionym dostępem do systemu operacyjnego, atakiem w sieci lokalnej oraz w jaki sposób zabezpieczać swoje dane na dyskach lokalnych oraz przenośnych.

Pozyskaliśmy wiedzę, która da nam możliwość dalszego rozwoju w dziedzinie informatycznej.

Wraz z rozwojem coraz to nowszej technologii informatycznej wzrasta narażenie na ataki tzw. „crackerów” a mając już wiedzę i umiejętności obrony, możemy w pewnym stopniu zapobiec takim działaniom.

Nauczyliśmy się również wielu przydatnych rozwiązań w dziedzinie zabezpieczeń systemów komputerowych oraz poznaliśmy programy, które potrafimy wykorzystać w naszej przyszłej pracy. Dowiedzieliśmy się, jak poprawnie stworzyć, skonfigurować, wykonać okablowanie i zabezpieczyć własną sieć komputerową.

Klaudia Łyszczarz Martyna Knurowska

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.