Kurs S.A.R.T zakończony sukcesem!

Powiększ obraz

W ramach projektu unijnego „Rozwój Kompetencji Zawodowych w branży turystyczno – gastronomicznej w powiecie nowotarskim” 10 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w kursie Systemy Informatyczne w turystyce i hotelarstwie” prowadzonym przez Panią Joannę Majerczak.  Młodzież zapoznała się  z funkcjonowaniem oraz z korzystaniem z globalnego systemu automatycznej rezerwacji turystycznej (S.A.R.T).

W części teoretycznej uczestnicy kursu poznali historię powstania systemu, podstawową terminologię (np. system rezerwacji SART, system rezerwacji SARTWEB, wyszukiwarka turystyczna, backoffice, pakiet turystyczny, organizator turystyki, rodzaje wyżywienia) oraz znaczenie graficznych symboli systemu automatycznej rezerwacji turystycznej (np. oferty turoperatorów, finanse, płatności, oznaczenia statusu rezerwacji.) Część praktyczna poświęcona była natomiast nauce wyszukiwania ofert w turystycznych wyszukiwarkach internetowych: travelbook oraz travelplan, modelowaniu imprez, rezerwacji on-line, elektronicznej obsługi rezerwacji  po sprzedaży oraz wprowadzeniu produktu turystycznego do sprzedaży w systemie automatycznej rezerwacji turystycznej.

Wszyscy uczestnicy pozytywnie zakończyli kurs, otrzymując certyfikat obsługi systemu S.A.R.T

J.M

Fotorelacja

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.