Marsz Dumy i Radości

W dniu 19 października 2018 r. reprezentacja uczniów naszej szkoły wraz
z organizatorem dyr Leszkiem Wołkiem opiekunem Panią Krystyną Salamon-Poręba wzięła udział w marszu Dumy i Radości organizowanym przez Wojewodę Małopolskiego, Kuratora Oświaty w Krakowie oraz Kurię Metropolitarną w Krakowie.

Wyjechaliśmy z Krościenka o godz. 6:20, w Krakowie pod Wawelem byliśmy o godz. 8:30 podeszliśmy na plac katedralny wraz z innymi grupami młodzieży. O godz. 9:00 rozpoczęła się uroczysta patriotyczna Msza święta pod przewodnictwem arcybiskupa krakowskiego M. Jędraszewskiego który w homilii przywołał postacie R. Traugutta oraz siostrę M. Leduchowską.

Po mszy uczestnicy w barwnym korowodzie udali się na rynek krakowski, ul. Grodzką, Szewską przez al. Piłsudskiego do Parku Jordana w którym miała miejsce prezentacja wszystkich grup młodzieży uczestniczącej w marszu. Po prezentacji odbyła się część artystyczna , spotkania panelowe, piknik, pieśni patriotyczne. Do Krościenka wróciliśmy bezpiecznie po godz. 16:00.

Naszym uczestnictwem i udziałem chcieliśmy oddać hołd naszym pradziadom za podjęty trud w odzyskaniu niepodległości naszego kraju.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.