Maturzyści w Częstochowie

4 kwietnia maturzyści naszej szkoły pod opieką p. Doroty Nelle-Zborowskiej, p.Heleny Kaźmierskiej i s.Małgorzaty Dyrek udali się do Częstochowy. Celem wyjazdu była modlitwa w intencji pomyślnego zdania matury i egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Jednak oprócz udziału we mszy świętej i drodze krzyżowej był także czas na zwiedzanie licznych zabytków Jasnej Góry – uczniowie zobaczyli m.in. skarbiec, arsenał, bastion św. Rocha i muzeum 600-lecia. Duże wrażenie zrobiła na wszystkich ilustrowana współczesna wersja drogi krzyżowej w osiemnastu obrazach, autorstwa Jerzego Dudy Gracza. Wysportowani maturzyści wyszli nawet na wieżę, która jest jedną z najwyższych w Polsce – ma bowiem 101 metrów wysokości. W drodze powrotnej wszystkim dopisywały humory, czego dowodem był radosny śpiew i uśmiech na twarzach.

Galeria

red. s. Małgorzata Dyrek

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.