MEMORIAŁ ZDZISŁAWA SOLIWODY I EDWARDA KORDASA

W dniu 29.09.2022 roku w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Promocji
w Krościenku nad Dunajcem odbyła się Turniej Szachowy im. Zdzisława Soliwody i Edwarda Kordasa. Organizatorami szachowych zmagań byli: Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem oraz Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu. Sędzią głównym zawodów był Jan Zapała. Naszą Szkołę reprezentowało siedemnastu uczniów. Rywalizowali oni w siedmiu piętnastominutowych rundach systemem szwajcarskim, w kategorii dziewcząt, chłopców oraz w drużynach.

Najlepiej z dziewcząt zaprezentowała się Janc Lidia zajmując drugie miejsce z kolei piąte miejsce zajęła Ziętasz Martyna.

Z chłopców najlepiej zaprezentował się Zachwieja Szymon zajmując drugie miejsce, na czwartym miejscu uplasował się Kołek Stanisław, tuż za nim Krężel Marcin, który zajął piąte miejsce, na miejscu siódmym Diakonowski Bogumił oraz na miejscu dziesiątym Knapczyk Arkadiusz.

W kategorii dorośli kobiety siostra Zybura Bernarda w swoim debiucie zajęła pierwsze miejsce.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!