Middle English Literature czyli literatura średniowieczna w naszej szkole

28 listopada uczniowie klas 4 h, 4t, 4g, 3t i 2gh  uczestniczyli w wykładzie pani mgr Małgorzaty  Kowalcze z Podhalańskiej Państwowej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu.

Podczas  spotkania poznaliśmy elementy średniowiecznych romansów i sylwetki postaci, którymi są wyidealizowani rycerze zmagający się ze złem świata. Mieliśmy okazję przeczytać  i rozpoznać słowa w Middle English. Poznaliśmy czym jest aliteracja. Wysłuchaliśmy historii  średniowiecznego romansu: Sir Gawain and the Green Knight. Obejrzeliśmy film prezentujący dzieje tamtych czasów.

Po wykładzie klasa 3t brała udział w zajęciach warsztatowych o tematyce związanej z kulturą i sztuką.

Dziękujemy za spotkanie.

A. Z