Najlepsze licea i technika w Polsce – jesteśmy wśród nich !!!

rysunek.svg

Już po raz dziewiętnasty Fundacja Edukacyjna Perspektywy przedstawiła Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych. Wyniki również tegorocznego rankingu są dla Technikum im. prof. Władysława Szafera w Zespole Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku bardzo dobre.

Na 1787 analizowanych w Ogólnopolskim Rankingu Techników 2017 Technikum im. prof. Władysława Szafera w Zespole Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku zajęło 178 miejsce, a w spośród wszystkich techników w województwie małopolskim sklasyfikowani zostaliśmy na miejscu 23.

Ten wysoki wynik Technikum im. prof. Władysława Szafera w ZSZiP w Krościenku jest powodem do dumy, świadczy to przecież o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę, ambitnych uczniów, a także władze samorządowe dbające o właściwe warunki nauczania.

Wybór szkoły to jedna z najważniejszych życiowych decyzji. Mamy nadzieję że ten wysoki wynik zachęci Was, uczniów 3 klas gimnazjów do dołączenia do Nas.

W Rankingu Techników 2017 obowiązują cztery kryteria. Są to:

  • sukcesy w olimpiadach 20%
  • matura – przedmioty obowiązkowe 20%
  • matura – przedmioty dodatkowe 30%
  • wyniki egzaminów zawodowych 30%

Nad ustaleniem kryteriów Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2017 czuwała Kapituła, w skład której wchodzą tradycyjnie przedstawiciele trzech środowisk edukacyjnych: przewodniczący komitetów głównych olimpiad przedmiotowych, dyrektorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych, oraz członkowie Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

W rankingu zostały wzięte pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz wyniki wszystkich egzaminów zawodowych.

Ranking uwzględnia szkoły, w których maturę w maju 2016 r. zdawało minimum 12 maturzystów oraz w których wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej.

W tegorocznym rankingu uwzględniono 44 olimpiady krajowe i 12 olimpiad międzynarodowych.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.