Narodowe Święto Niepodległości

flaga1

Kształtowanie postaw patriotyzmu, podtrzymywanie pamięci o ważnych wydarzeniach z historii Polski, dbałość o Ojczyznę może mieć różne formy. W przeddzień 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości uczniowie Naszej Szkoły z klas zasadniczych i technikum wraz z nauczycielami spotkali się podczas pierwszego Ogólnoszkolnego quizu wiedzy patriotycznej. Zakres tematyczny obejmował znajomość faktografii, malarstwa historycznego oraz wiedzy praktycznej. Poszczególne klasy reprezentowali:

1aw: Barbara Kwaśnica, Gabriela Kołek, Karol Bukowski, Krzysztof Hryc,

2aw: Klaudia Malik, Patrycja Kurta, Ewelina Knutelska, Aneta Rusnarczyk, Katarzyna Zasadnia, Julia Wójcik,

3aw: Gabriela Leśnicka, Konrad Dziadkowicz, Grzegorz Siedlarz,

1gi: Martyna Knurowska, Kinga Wojtaszek, Bartłomiej Chrobak,

2i: Marta Niezgoda, Tomasz Maciaszek, Paweł Ziemianek,

2ht: Monika Jurek, Maria Zabrzeska, Mateusz Konopka,

3gh: Adam Klimczak, Mateusz Urbaniak, Tomasz Włodarz,

3i: Klaudia Pietrzyk, Wiktor Kordas,

4g: Karolina Warzecha, Aneta Sopata, Patryk Waksmundzki,

4it: Paulina Jaworska, Maciej Czaja.

Uczestnicy wykazali się imponującą wiedzą, chociaż nikomu nie udało się osiągnąć 100% wyniku. Zaskoczeniem okazało się zdobycie przez najlepszych miejsc ex aequo. Z klas zawodowych byli to:

I miejsce:

Julia Wójcik klasa 2aw

Grzegorz Siedlarz 3aw

II miejsce:

Krzysztof Hryc 1aw

Karol Bukowski 1aw

Z klas technikum:

I miejsce:

Tomasz Maciaszek 2i

Paweł Ziemianek 2i

II miejsce:

Marta Niezgoda 2i

Patryk Waksmundzki 4g

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom gratulujemy. Pamiętajmy, że liczą się nie tylko nagrody, ale wszechstronna wiedza, ciągłe kształtowanie swoich umiejętności oraz właściwych postaw. Myślą przewodnią niech będą słowa Kanclerza Jana Sariusza Zamoyskiego założyciela Zamościa: Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie”.

Podziękowania należą się Radzie Rodziców za ufundowanie atrakcyjnych nagród, które zwycięzcom wręczył Dyrektor Leszek Wołek, uczniom klasy 2i za zaangażowanie, przygotowanie oprawy, uświetnienie spotkania śpiewem pieśni patriotycznych, logo konkursu – Szczepan Majerski, prezentacji multimedialnych – Krzysztof Syjud, oraz prowadzącym – Aldonie Dydzie, Błażejowi Kołkowi z klasy 2ht. Całość przygotowały Krystyna Salamon – Poręba i Barbara Skubisz.

red. Barbara Skubisz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.