Nauka czy zabawa ? #2

graitd

Wielkimi krokami zbliżają się upragnione wakacje, jest to krótki okres żeby wypocząć i naładować akumulator pozytywną energią.

Ostanie miesiące nauki odbywały się w niecodziennych warunkach, uczniowie spędzali wiele godzin korzystając z technologi, aby móc kontynuować naukę. Uczniom należy się odpoczynek od komputera czy telefonu komórkowego, jednak kiedy wakacyjna pogoda nie będzie sprzyjać wyjściu na zewnątrz należy ten czas odpowiednio zagospodarować.

Można poczytać ciekawą książkę, oglądnąć ciekawy film, albo kiedy pogoda nie będzie sprzyjać zagrać w ulubioną grę – można również stworzyć własną 🙂.

Dzisiaj przedstawiamy wam projekt ucznia klasy pierwszej: Mateusza, który interesuje się branżą informatyczną w kontekście tworzenia gier komputerowych.

Jest wiele sposobów na wykonanie własnej gry. Mateusz posłużył się platformą BuildBox Game Maker, która służy do tworzenia gier przede wszystkim na telefony oraz tablety. Na tym silniku powstała m.in. taka gra jak: ,,Color Switch”.

Jeżeli ktoś chciałby zacząć przygodę z tworzeniem gier na tym silniku lub innym można odwiedzać kanały na YouTube, ponieważ istnieje wiele poradników ukazujących sposoby wykonania własnych gier.

Kordeczka Maciej

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.