Nauka czy zabawa ? #3 grafika komputerowa

banergrafikaNczZ

Kilka tygodni temu rozpoczął się nowy rok szkolny a my przedstawiamy wam pomysł na kreatywne wykorzystanie czasu wolnego po zajęciach lekcyjnych w czasie długich jesienno-zimowych wieczorów. Jednym z nich jest grafika komputerowa i „rysowanie na ekranie”

Zachęcam do poczytania o doświadczeniu w tej dziedzinie naszej uczennicy z klasy 2i.

Grafika komputerowa jest powszechnie używana do celów komercyjnych, reklamowych oraz projektowania gier video. Czasem jest również używana do tworzenia sztuki malarskiej lub jej pochodnych przy użyciu grafiki wektorowej.

Czy grafika komputerowa jest trudniejsza od tradycyjnego rysunku (papier, farby, sztaluga)? To zależy. Od czego? Od nas samych, naszych umiejętności, ćwiczeń, ale również i od jakości sprzętu komputerowego zależy nasz efekt końcowy.

Podobno dobry artysta poradzi sobie nawet ze słabym sprzętem/programem. Moja przygoda z grafiką zaczęła się już od 2016, gdzie przerabiałam postacie z „gierki” na przeglądarkę internetową w programie „Photoshop”, który był dostępny na przeglądarce i nazywał się: Pixlr.

Jednak taki prawdziwy i bardziej profesjonalny początek mojej drogi zaczął się w 2017 kiedy dostałam swój pierwszy tablet graficzny wraz z komercyjnymi programami do tworzenia grafiki. Było ciężko się przyzwyczaić do tego, że nie mogłam patrzeć na dłonie tylko na ekran tak jak przy użyciu kartki i ołówka.

Na początku rysowałam w darmowym programie MediBang, polecam go zwłaszcza początkującym oraz tym z zamiłowaniem do rysunku mangi. Przeszłam potem na program PaintTollSai– ten program jest do rysowania „rastrami”. Tablet graficzny przypomina kartkę papieru ale jest to prostokąt na wyświetlaczu LCD na którym steruje się elektronicznym piórem”

Galeria zdjęć

Pozostałe prace uczennicy klasy 2i dostępne są na platformie Instagram

Oliwia Berger

Maciej Kordeczka

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.