Nowoczesna pracownia w ZSZiP dla kierunku turystyczno – hotelarskiego !!!

BRANŻA HOTELARSKO-TURYSTYCZNA naszej szkoły wzbogaciła się o nową pracownię. Celem kształcenia zawodowego jest przygotowanie do życia w warunkach współczesnego świata, wykonywania pracy zawodowej i aktywnego funkcjonowania na zmieniającym się rynku pracy. Aby sprostać tym wyzwaniom uczniowie muszą opanować umiejętność wykorzystania nowoczesnych technologii, stosowania różnorakich rozwiązań w tym obszarze, obsługi programów komputerowych, realizowania zadań w systemach rezerwacyjnych oraz technologicznych. Mamy na względzie ciągłe podnoszenie jakości pracy szkoły poprzez nabywanie praktycznych umiejętności przez obecnych i przyszłych uczniów naszej szkoły. Dla tych, którzy wybrali zawód technika hotelarstwa i technika obsługi turystycznej szkoła podjęła starania o utworzenie pracowni, która umożliwia realizacje powyższych celów na najwyższym poziomie. Nasza placówka przystąpiła do realizacji projektu pn. „Rozwój Centrum Kompetencji Zawodowych w branży turystyczno – gastronomicznej w powiecie nowotarskim”. Oprócz generalnego remontu jednej z obszernych sal, podłączenia do Internetu pozyskaliśmy nowoczesne i profesjonalne wyposażenie na które składają się:

• Sprzęt komputerowy z oddzielnym stanowiskiem dla każdego ucznia wraz z oprogramowaniem dla zawodu technik hotelarstwa i technik obsługi turystycznej tj.systemy operacyjne i pakiety oprogramowania do tworzenia dokumentów, oprogramowanie SYSTEM S.A.R.T dla szkół.
  • Urządzenia multimedialne.
  • Projektor wraz z ekranem projekcyjnym.
  • Urządzenie fotokopiujące.
  • Tablice – magnetyczna i interaktywna.
  • Czytnik kart płatniczych.
  • Drukarka fiskalna.
  • Sejf depozytowy.
  • Faks.
  • Magnetyczne mapy geograficzne Polski i świata.
  • Atlasy geograficzne z przeglądem regionalnym.

Pracownia stwarza warunki do nabywania kompetencji praktycznych przez naszych uczniów, którzy podczas praktyk zawodowych poza szkołą zawsze są oceniani na najwyższym poziomie. Absolwenci naszej szkoły znajdują zatrudnienie w biurach podróży, jednostkach obsługi ruchu turystycznego, placówkach informacji turystycznej, administracji samorządowej, obiektach noclegowych takich jak hotele i pensjonaty, restauracjach i zakładach gastronomicznych. Znalezienie pracy ułatwia im zdobyta wiedza teoretyczna, ale przede wszystkim umiejętności praktyczne oraz sprawna obsługa profesjonalnego sprzętu
w wymienionych branżach.

B.Skubisz