Noworoczne spotkanie kolędowe w Przytulisku Brata Alberta w Grywałdzie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na początku nowego roku (10 stycznia) wolontariusze ZSZiP odwiedzili podopiecznych hospicjum w Grywałdzie. Zmieniliśmy dotychczasową tradycję – powiedzieli sami wolontariusze – i nie pojechaliśmy z paczkami do chorych przed świętami Bożego Narodzenia, lecz dopiero teraz ponieważ zwykle tak bywa, że po świętach już niewiele osób o nich pamięta.

Spotkanie rozpoczęło się w kaplicy od krótkiego misterium w wykonaniu uczniów Gimnazjum, z którymi połączyliśmy nasze siły tego dnia. Następnie przeszliśmy do świetlicy i rozdawaliśmy przygotowane paczki, które sprawiły paniom wiele radości, gdyż po nowym roku już takiej niespodzianki nie spodziewały się. Kilku wolontariuszy udało się z paczkami do pokoi, do chorych, którzy nie mogą już wstać z łóżka. Po tym miłym akcencie rozpoczęliśmy wspólne kolędowanie, wspierane przez mocne głosy naszych wolontariuszek, które należą do zespołu „Grywałdzkie Nucicki”.

Pobyt w hospicjum zakończył się pracowicie – wolontariusze pomagali w przygotowaniu do obiadu i nakrywaniu do stołu oraz w porządkach przy ścieraniu kurzy i czyszczeniu szyb.

Mamy nadzieję, że i w przyszłym roku uda nam się spotkać w takim czasie jak teraz, by wspólnie przeżywać czas kolędowy trochę dłużej niż tylko w same święta.

s.MałgorzataDyrek

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.