Ocena stanu środowiska na podstawie bioindykatorów

W ramach lekcji biologii uczniowie klasy II g na przełomie października i listopada realizowali projekt: Ocena stanu środowiska na podstawie bioindykatorów. Projekt polegał na obserwacji porostów występujących na terenie naszych najbliższych okolic, by w ten sposób określić zanieczyszczenie powietrza atmosferycznego dwutlenkiem siarki. Porosty różnią się wrażliwością na tę substancje, zatem występowanie poszczególnych gatunków zmienia się w zależności od stężenia dwutlenku siarki w atmosferze. Zapraszam do zapoznania się z wybranym opracowaniem przygotowanym przez Magdalenę Sieczkę, Natalię Hasior, Karolinę Kozielec, Sylwię Noworolnik i Mateusza Pulkę dotyczącym czterech miejscowości: Kluszkowce, Maniowy, Tylmanowa, Ochotnica Dolna. Pozostałe wyniki dotyczące innych miejscowości już wkrótce będzie można znaleźć w pracowni biologicznej.

POROSTY

red. Dorota Nelle-Zborowska

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.