Ósma klasa i co dalej? U nas znajdziesz odpowiedź!

Ósma klasa i co dalej? U nas znajdziesz odpowiedź!

Co robić po ósmej klasie? Każdy absolwent szkoły podstawowej staje przed tym pytaniem. To trudna i ważna decyzja w życiu. Trzeba mądrze wybrać swoją dalszą drogę.

Jak dobrze wybrać? Czym się kierować? Spróbuj się tego dowiedzieć! Weź udział w mini-quizie! Odpowiedz sobie na poniższe pytania:

1. Czy chcesz być na bieżąco z trendami w życiu społecznym?

2. Czy chcesz znaleźć dobrą pracę?

3. Czy lubisz realizować swoje pomysły?

4. Czy chcesz mieć dobrze płatną pracę?

5. Czy lubisz kontakty z innymi ludźmi?

6. Czy chcesz pracować sam na własny rachunek albo mieć własną firmę?

7. Czy posiadasz wrażliwość na smaki, kolory, zapachy?

8. Czy świat wirtualny to Twoja przestrzeń?

9. Czy chodzisz po górach lub lubisz jakąkolwiek aktywność ruchową?

10. Czy jesteś ciekawy świata?

Jeśli odpowiedziałeś „TAK” na przynajmniej cztery pytania, to znaczy, że swoje miejsce odnajdziesz w naszej Szkole! W bogatej ofercie klas pierwszych znajdziesz tę, która odpowiada Twoim predyspozycjom.

Na rok szkolny 2022/2023 przygotowaliśmy ofertę, która odpowiada aktualnym potrzebom młodych ludzi oraz oczekiwań pracodawców. Proponujemy następujące szkoły i kierunki:

w Technikum:

• technik żywienia i usług gastronomicznych

• technik informatyk

• technik hotelarstwa

• technik organizacji turystyki

w Szkole Branżowej I Stopnia:

• kucharz

• klasę wielozawodową

Gdy staniesz przed koniecznością podjęcia decyzji „Co dalej robić” – pamiętaj:

1. Nasza szkoła to gwarancja jakości kształcenia!

Od wielu lat zespół nauczycieli – specjalistów w swoich dziedzinach przekazuje swoją wiedzę i umiejętności kolejnym rocznikom młodzieży. Od wielu też lat cieszymy się wysoką zdawalnością egzaminów maturalnych i zawodowych. Uczymy w dobrze wyposażonych pracowniach zawodowych, a w realizacji praktyk zawodowych współpracujemy z największymi pracodawcami naszego regionu.

1. Nasza szkoła to gwarancja zatrudnienia!

Pamiętaj, że nasza szkoła to również gwarancja znalezienia pracy po szkole, a nawet już w trakcie nauki! Tylko po ukończeniu nauki w Technikum lub w Szkole Branżowej, w wieku 21 lat, możesz mieć już zawód i niezależność finansową!

Zapoznaj się z naszą ofertą. Zespół Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem to Twoja szkoła!