Pamiętać i ocalić od zapomnienia…

banerskubisz

Aneta Sopata, Karolina Warzecha z klasy 3g, Michał Dyda oraz Rafał Ziemianek z klasy 4i, to uczennice i uczniowie naszej szkoły, którzy 24 listopada 2016 roku wzięli udział w I Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Historia II wojny światowej: kampania wrześniowa” zorganizowanym przez Centrum Edukacji Historycznej MYŚLICIEL w Warszawie. Konkurs składał się z dwóch części – testowej i fotograficznej. Tematem całości była kampania wrześniowa i związane z nią wydarzenia oraz postaci historyczne. Dlaczego uczestnicy zainteresowali się konkursem? Jak sami określili zaciekawiła ich tematyka i forma. Mnie jako nauczyciela i opiekuna złożoność celów oraz umiejętności jakie mogli nabyć uczniowie: rozwijanie wiedzy i zainteresowania historią naszej Ojczyzny, Europy i świata, budzenie szacunku dla Polaków i ich bohaterskich czynów podczas kampanii wrześniowej, kształtowanie postaw patriotycznych, propagowanie czytelnictwa, rozwijanie umiejętności wyszukiwania informacji zawartych w różnych źródłach (np. mapy, plany, teksty źródłowe, książki, filmy, itp.) oraz ich wykorzystania. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej Ogólnopolskiego Organizatora Konkursu do dnia 20 grudnia 2016 roku. Wyniki i dyplomy wraz z ewentualnymi nagrodami zostaną przesłane do szkół w styczniu 2017 roku. Bez względu na wyniki, wszystkim uczestnikom dziękuję za udział   i zachęcam uczniów z wszystkich klas do rozwijania swoich pasji historycznych.

red.B.Skubisz

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.