Pielgrzymka maturzystów

jasna góra

W środę, 29 marca br., klasy 4ht i 4i były na pielgrzymce w Częstochowie pod opieką p.Heleny Kaźmierskiej, p.Krystyny Ossowskiej i s.Małgorzaty Dyrek. Dzień rozpoczął się bardzo wcześnie – od odsłonięcia Obrazu Matki Bożej o godz. 6.00 i uczestnictwa we mszy św., podczas której kazanie było skierowane szczególnie do naszych maturzystów. Szczególnym przeżyciem był fakt, że udało się być przed samym obrazem Maryi w prezbiterium kaplicy.

Program pobytu obejmował m.in.: projekcję filmu pt. „Cuda Jasnej Góry”, zwiedzanie skarbca, Bastionu św. Rocha i Arsenału z bogatym zbiorem broni z różnych wypraw wojennych. Uczniowie obejrzeli także wystawę „Królowa Polski o wielu obliczach”, która znajduje się w Sali Rycerskiej, a także wymowne zbiory pamiątek po ofiarach katastrofy smoleńskiej, ofiarowane do tutejszego muzeum przez ich rodziny.

Następnie wszyscy uczestniczyli we wspólnej Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich, którą prowadzili maturzyści diecezji włocławskiej, a nasza grupa dołączyła tylko do nich. Był również czas na indywidualną refleksję i modlitwę w kaplicy adoracji Najśw. Sakramentu.

Atmosfera i wspaniała pogoda sprzyjały robieniu pamiątkowych zdjęć i radosnemu spędzaniu czasu, dzięki czemu ten wyjazd był bardzo miłą i bogatą w przeżycia wycieczką.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.