Pielgrzymka na Jasną Górę 2018

Zgodnie z wieloletnią tradycją uczniowie klas maturalnych naszej szkoły jeżdżą na Jasną Górę, by podziękować za czas szkolnych lat, który właśnie przemija i prosić o pomoc
w przyszłym dorosłym i samodzielnym życiu. Tak było i w tym roku…

W dniu 6 kwietnia odbyła się pielgrzymka do Częstochowy.  Wyruszyliśmy wcześnie rano o godz. 6. 00 . Wszyscy zdyscyplinowani punktualnie przybyli na miejsce.  O godz. 11.00 uczestniczyliśmy w mszy świętej na Jasnej Górze zakończonej zasłonięciem Wizerunku Matki Bożej. Następnie zwiedzaliśmy Sanktuarium, po którym oprowadzał  nas przewodnik opowiadając o wydarzeniach i pamiątkach religijnych oraz historycznych postawionych w tym niezwykłym miejscu.

Najcenniejszym skarbem i tajemnicą Jasnej Góry jest Obraz Matki Bożej, zwanej Jasnogórską albo Częstochowską. To właśnie On w szczególny sposób przyciąga pielgrzymów ze wszystkich stron świata. Według legendy Obraz namalował Św. Łukasz Ewangelista na drewnie pochodzącym ze stołu Najświętszej Rodziny.

Niezapomniane wrażenia pozostawiła w naszych głowach Droga Krzyżowa –  Jasnogórski cykl 18 obrazów namalowanych przez  Jerzego Dudę-Gracza. Autor po mistrzowsku połączył wiele wątków teologicznych, historycznych, patriotycznych i osobistych.

Sam tak mówił o swym dziele:

„Zależy mi, aby Golgota Jasnogórska nie była historią obrazkową sprzed 2000 lat, którą z dobrym samopoczuciem (że to nie myśmy krzyżowali) sprawujemy w Wielki Piątek… Ta Golgota jest dzisiaj, teraz i tutaj, w katolickiej Polsce”

O godz. 20.00 wróciliśmy do Krościenka w dobrych humorach.

I tylko ta myśl, że do zakończenia szkoły już coraz bliżej, a to nasza ostatnia wspólna wycieczka …

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.