Podwójny sukces w Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej

Po raz kolejny młodzież Technikum kształcącego w zawodzie technik hotelarstwa zachęcona w sukcesami uczniów z lat ubiegłych wzięła udział w Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej. Celem olimpiady jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań hotelarstwem i turystyką oraz podnoszenie poziomu umiejętności zawodowych ujętych w podstawie programowej kształcenia w zawodzie technik hotelarstwa. Dodatkowo olimpiada ma na celu pobudzanie ambicji zawodowych uczniów klas hotelarskich oraz stworzenie dla młodzieży możliwości szlachetnego współzawodnictwa w rozwijaniu swoich uzdolnień i zainteresowań.

W tym roku do olimpiady przystąpiła rekordowo duża liczba osób (40 uczniów). W etapie szkolnym najlepsze wyniki uzyskali: Aldona Przychodzka (kl. VI H), Monika Chmiel (kl. IV H), Agnieszka Łazarczyk (kl. I H), Łucja Baziak (kl. I H), Dominika Zachwieja (kl. II H). Do etapu okręgowego mogło przystąpić jedynie 2 uczniów z najwyższymi wynikami. 15 stycznia br Aldona Przychodzka oraz Monika Chmiel reprezentowały szkołę w okręgu.

Zmagania okręgowe polegały na rozwiązaniu testu składającego się z 80 pytań. Test należał do bardzo trudnych.Uczniowie musieli wiedzieć m.in. jakiej marki tablety zakupiono do hotelu PURO w Krakowie. W zmaganiach musieli potwierdzić, że profesjonalny hotelarz powinien umiejętnie łączyć podstawową wiedzę z dziedziny hotelarstwa, marketingu i finansów z aktualnymi nowinkami i statystykami dotyczącymi branży hotelarsko – turystycznej. Kilka pytań dotyczyło tematu przewodniego olimpiady „Funkcja hotelowa w obiektach zabytkowych”. Test pozwolił wyłonić najlepszych. Po podliczeniu wyników z każdego okręgu w kraju opublikowano listę finalistów. Jedynie 32 uczniów z najwyższymi wynikami z całej Polski dostało się do centralnego etapu olimpiady, w tym 2 nasze uczennice. Warto przypomnieć, że finaliści olimpiady są zwolnieni z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w części pisemnej. Monice i Aldonie gratulujemy i życzymy sukcesu w kolejnym etapie.

Galeria zdjęć

red. Barbara Kozłecka

1 komentarz

  • aa 28 stycznia 2014 at 14:04 - Reply

    pozdro 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.