Pomysłowe warsztaty kulinarne

26 lutego 2016 r. gościliśmy w naszej szkole uczniów klasy 1 b Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II z Krościenka nad Dunajcem wraz z wychowawczynią Panią Anną Bieryt. Uczniowie uczestniczyli w kolejnych warsztatach kulinarnych. Celem zajęć jest propagowanie zdrowego sposobu odżywiania się wśród młodzieży oraz nauka samodzielnego przygotowania posiłków przez uczniów. Spotkanie rozpoczęło się pogadanką na temat śniadania przeciętnego nastolatka – jego znaczenia dla funkcjonowania organizmu człowieka. Uczniowie dzielili się informacjami co najchętniej i najczęściej jedzą i piją na śniadanie. W kolejnej części spotkania młodzież samodzielnie wykonywała ćwiczenia praktyczne. Nad pracą młodzieży czuwali min. uczniowie klasy 2a: Krystian Bochnak, Zuzanna Żegleń, Barbara Firek, Karolina Matuszek oraz Arkadiusz Hasior. W czasie degustacji uczniowie wymieniali się wrażeniami smakowymi dot. potraw. Wszystkie potrawy wypadły smakowicie ! Warsztaty minęły w radosnej atmosferze – zapraszamy serdecznie na kolejne zajęcia organizowane przez naszą szkołę !

M.H.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.