Promocja Wolontariatu

23 września br. odbyła się w naszej szkole akcja promująca Wolontariat. Zaproszonym gościem była pani Halina Rams ze Stowarzyszenia „Sursum corda” , która podczas spotkania na auli przedstawiła uczniom klas 1a, 1w, 1it, 1g działalność tej organizacji oraz cele i założenia pracy Wolontariusza.
Uczniowie mieli okazję zapoznać się z szeroką działalnością i projektami, w których uczestniczą ich rówieśnicy z różnych klubów wolontariatu, a są to m.in.: pomoc w świetlicach i przedszkolach, wspieranie akcji dobroczynnych, wspieranie rodzin w trudnej sytuacji materialnej, zbiórki pieniędzy na operacje serca dla małych dzieci oraz rehabilitacje, pomoc na koloniach i półkoloniach, akcje promujące wychowywanie w duchu patriotyzmu i kultywowanie tradycji, pomoc osobom starszym, chorym, samotnym i wiele innych ciekawych inicjatyw.
Po części teoretycznej nastąpiło krótkie szkolenie dla naszych wolontariuszy, którzy od kilku lat chętnie służą swoim czasem osobom starszym w Grywałdzie oraz dzieciom w świetlicy w Krościenku. Pani Halina w radosnej atmosferze przekazała uczniom wskazówki do dalszej pracy, nauczyła kilku zabaw i prac plastycznych, które z pewnością zostaną wykorzystane podczas tegorocznych akcji wolontariatu.
Wolontariat to nie tylko bezinteresowna pomoc innym, jest on także doskonałą okazją do samorealizacji i rozwijania swoich zdolności. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mają otwarte serca i głowy pełne pomysłów do naszego klubu wolontariatu NIEZAPOMINAJKA . Polecamy też stronę wolontariatu „Sursum corda”: http://www.sc.org.pl/

red. s. Małgorzata Dyrek

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.