„Rap Pedagogia” w naszej szkole

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem mieli możliwość poznania niezwykłego rapera – Dobromira ,,Mak’’ Makowskiego z Pabianic. W ramach profilaktyki antynarkotykowej mogli wysłuchać świadectwa ocalonego z uzależnienia narkomana. Swą opowieść – świadectwo tego, co przeżył, przedstawił naszej młodzieży w formie krótkich, błyskotliwych dialogów. Rapował swoje teksty, pokazywał filmy ilustrujące sens przekazu.

Dobromir Makowski odbudował swoje życie. Ukończył studia na Akademii Wychowania Fizycznego, jest nauczycielem, trenerem, rozwija swoje rozliczne talenty, tworząc muzykę i teksty w stylu rap. Jest szczęśliwym mężem i ojcem. Za ocalenie życia spłaca dług wdzięczności, ostrzegając młodych, że narkotyki są złem niosącym wcześniej czy później tragedię i śmierć.

Każdy z uczestników spotkania z Dobromirem przyswoił sobie tyle, ile był w stanie przyjąć, ale widać było, że słowa rapera trafiały na podatny grunt. Oby pozostały w młodych na zawsze.

zobacz_galerie_zdjec

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.