Ratując życie

krew2018

Oddając własną krew, dobroczynnie i bezinteresownie, to gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. TO DAR ŻYCIA… Niech dawcy krwi, którym należy się wdzięczność wszystkich, będą coraz liczniejsi we wszystkich częściach świata.”

Jan Paweł II

Od wiosny 2003 roku organizujemy akcje oddawania krwi. Początkowo odbywały się one na terenie naszej Szkoły. Teraz jeździmy do punktu krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Nowym Targu. Nasze akcje odbywają się dwa razy do roku. W każdej udział bierze co najmniej 15 uczniów. Co roku oddajemy około 14 litrów krwi, która ratuje ludzkie życie.

I tym razem w ten zakatarzony, zasypany śniegiem piątek nie zabrakło odważnych, żeby wyruszyć na naszą wyprawę. Nie straszny im był widok igieł grubością przypominających wkład od długopisu. Znów wróciliśmy zadowoleni z pakietem czekolad, ale przede wszystkim zostawiliśmy w punkcie ponad 7 litrów krwi. „…Nie są ważne te czekolady , najważniejsze jest to uczucie, ta świadomość, że uratowałam komuś życie…” powiedziała Kasia, która z koleżanką pierwszy raz oddawała krew.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom piątkowej akcji za młodzieńczy zapał bycia honorowym krwiodawcą oraz wiarę, że dobro drugiego człowieka warte jest cząstki nas samych.

D.Ś,M.M.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.